18 Eylül 2012 Salı

Angelina Jolie'nin dövmesindeki mesaj..!

Yorumsuz olarak yazar Ahmet Takan'a ait yazıdan bir bölümü önemsediğim için paylaşmak istedim.

Zaten yoruma da gerek yok.

Ömrünün yarısı batıda geçmiş birisi olarak, rahatlıkla söyleyebilirim ki, Müslüman olmayanların gözünde -istisnalar dışında- biz Müslümanların yerini gösteren (bizi insan yerine koymayan) ibret yazı/belgeyi mutlaka okuyup okutmalı diye düşündüğümden sayfama aldım.

Geçenlerde arkasında kilise dekoru ile gelen Madonna'yı bizim sanatçılarımız (!) ön sıradan izlemiş ve hayranlıklarını gizleme gereği duymamışlar ve koskoca (!) minik serçemiz onun taklidini daha doğrusu reklamını yaparken, hala batı karşısındaki kompleksimizi atamadığımızın son örneklerinden olmuştu..!

Bizimkilerin hayranı olduğu, büyük aşkla (!) bağlı olduğu kişilerden Jolie ile ilgili  o çarpıcı belge:

''Beyzbol Sopasından Sonra Jolie’nin Dövmesi / Ahmet Takan

Resmi adı, BM Mülteciler Yüksek Komiserliği Özel Temsilcisi olan artiz CIA ajanı Angelina Jolie’nin Türkiye faaliyetlerini Ankara’nın büyük devlet adamları televole dizisi gibi izlediler.

Televizyonlardaki haber görüntülerinde bazı devlet yetkililerimizin Julie’nin geliş gidişlerini cep telefonları ile görüntülediklerini görünce neredeyse küçük dilimi yutacaktım. Herhalde, akşam eve gidip hatun ve çocuklarına görüntüleri izletip “Bak bugün Julie ile beraberdik. Muhteşem bir gün geçirdik” diye hava atacaklarını düşündüm.

Muhterem basınımız da Türkiye’yi su yoluna çeviren artizin her attığı adıma magazin boyutundan yaklaşmakta büyük maharet gösterdi.

Bu sinsi ajanlık faaliyetini, biz ne kadar sulandırsak da adamlar işlerini gayet ciddi yapıyorlar. Haber kanallarının birinde ve bir gazetede çok küçük olarak yer verilen ayrıntı haber, bence son yılların en net mesajlarından biriydi.

Haberin başlığı: Dövmesinin sırrı.

“Jolie’nin kolundaki Romen rakamlarıyla 13.05.1940 tarihinin yer aldığı dövmenin, İngiliz devlet adamı Winston Churchill’in ‘size kan, gözyaşı ve terden başka hiçbir şey vaat etmiyorum’ sözlerini söylediği tarihi simgelediği belirtildi.” 

Artiz bağyan, dövmeyi kameraların objektifine sokar gibi gösterdi. Bizimkiler de her zamanki gibi lay lay lom yaptı. 
Mesaj çok açık ve netti. 
Türk düşmanı Churchill, 1915 yılında Çanakkale’de Türk’ün tokatını yiyip sularda boğulurken Avam Kamarasında ne söylemişti? “Savaş hukukuna göre zehirli gaz kullanmak yasaktır; biliyorum. Amma zehirli gazı insanlara karşı kullanmak yasaktır. 
Türkler Müslüman’dır. Dolayısıyla da insan sayılmaz hiçbiri! Yani, Türklere karşı rahatça zehirli gaz kullanabiliriz.”