13 Ağustos 2014 Çarşamba

Dünyamız istila edildi !

Dünyanın çivisi çıktı diye bir sözümüz vardır.

Gerçekten de artık haberleri izlemeye, dahası sokağa ve hele araç kullanmak için trafiğe çıkmaya korkar olduk!

Gıdaların yapısıyla oynandığı ve aptal katkılı maddeler mi insanlığı bu noktaya taşıdı?

Acaba bu yeni, asıl hüviyetini kaybetmiş gıdalarla beslenen (!) insan beyni,olaylar karşısında sabırsız ve manyakça tepki veren bir zorba haline bu yüzden mi geldi?

Dünyanın her yerinden vahşet ve acımasızlık, kan olmuş akıyor.

Sevgi,saygı,anlayış,sabır,hoşgörü,yardımlaşma gibi erdemlerimiz nereye gitti?

Bu yüzden şahsen artık sokağa çıkmaya, birine bir şey söylemeye, hele trafikte araç kullanmaya korkuyorum.

En küçük ve basit şeyde zorbaca hareket eden cahiller, sanki bana dünyamızın görünmez güçlerce istila edildiği filmleri anımsatıyor.

Evet dünyamız GDO, ( ve kanserojenli maddeler)  tarafından istila edildi.Aslı bozulmamış tohum ve su büyük silah ve kimde varsa, avantajlı durumda.

Mutlaka asıllarımızdan, köklerimizden, manevi değerlerimizden uzaklaşmanın tesirini asla gözardı edemeyiz.Bu, işin görünmeyen birinci boyutuysa, ikinci boyut gıdalardan, temizlik maddelerine kadar yapay bir dünyada nefes alıyor( ya da alamıyor) oluşumuzdandır.

Ülkemizde (GDO'lu ürünlerin olmadığı belirtilse de) konuyla ilgili bakanlıkların aslı bozulmamş tohum konusunda çok çok hassas proje ve stratejiler geliştirip, bunu yasalarla devlet politikası haline getirmeleri cumhurbaşkanı seçmekten çok daha önemlidir, diye düşünüyorum.

_____________________


*İnsanlar, tarıma başladığından beri yetiştirdikleri bitki  ve hayvanlara istedikleri özellikleri kazandırmaya çalışıyorlar.
"Yetiştirmek",yapay bitkilerin özelliklerine müdahele ederek onları daha verimli hale sokmak olarak tanımlanıyor.
Bir canlıdaki genetik özellikleri kopyalanarak, bu özellikleri taşımayan bir canlıya aktarılması sonucunda üretilen yeni canlıya "Genetiği Değiştirilmiş Organizma (GDO)"deniyor.

http://www.bioglobal.com.tr/makaleler-ve-faydali-bilgiler.i203.gdo-nedir-