14 Şubat 2017 Salı

Birikmiş gündeme dair

BU NASIL KİNDİR !

Kadın öfke dolu..!

Kadının kanındaki kan, intikam hırsı ile deveran ediyor..!

Ölse de helvasını yesek diye naralar atıyor!

Böyle şeyi tarihte, ilk başta Peygamberlerin (as) hayatında gördük. Sevenleri,iman edenleri,inananları, canlarını, mallarını feda edecek kadar çok sevdiler. Sevmeyenleri de, nefretin gayyasında,ölümünü istemek,öldürmek için ellerinden gelen hiç bir desiseden geri kalmadılar!

Bu durumu evliyada da görürüz.

Keza politik arenada Erdoğan'da da bunu görmekteyiz.

Adam sürekli ülkeye hizmet ediyor. Savaştayız,başka ülkede savaşıyoruz, içeride ayrı...ama maşallah yatırımlar hız kesmiyor, savaşa rağmen enflasyon çift hanelerde anormal yükselmiyor. Daha dün, doğalgaz depolama tesisi açtı.700 milyon dolarlık yatırım. (Olur da birileri gazı keserse, çare bulana kadar halkım üşümesin diye,devamı yapılacak...)

Söz gelimi, şayet, 15 temmuzu başka bir ülke yaşasaydı ve o ülke lideri kaçmak yerine ya da bir yerde gizlenerek ülkeyi idare edip sonra ortaya çıkmak yerine, tepesinde onu vurmak için dolaşan F16 lara rağmen anında halkın içine karışıp, meydanlarda meydan okusaydı; günlerce dünya medyasının manşetlerinde cesur yürek kahraman olurdu! Ya da bizden Ecevit aynı şeyi yapmış olsaydı, aynıyla kahraman ilan edilirdi...!

Adam rahat durmuyor, şimdi de İngilizler ile milli savaş uçağı projesine imza attı. Uzun menzilli füzeler, nükleer enerji, denizin altından tüneller,üstünden köprüler, camiler,eserler...

Elbette iş yapan,konuşan hatalar da yapacak; ama inanın onun kindar düşmanları yüzünden, hatalarını anmaya hiç bir zaman sıra gelmeyecek!

Bir onu sevmeyenlere, bir de sevenlere bakıyorum. Bu bakış ve kıyas üzerine başka söze gerek duymuyorum.

Ve son bir cümle : Bu adamı 7 düvel 7 cepheden engellemeye çalışmasaydı, bugün ülkem 2 misli refaha ulaşırdı. Kabul edin artık bunu...

MOSKOF !

Elbette koordinatlar ellerinde olmasına rağmen askerlerimizi bile bile şehit etti moskof..!

İki şekilde bakabiliriz :

ABD ile yeniden işbirliği,yakınlaşma sinyaline karşı, hem bir mesaj idi, hem de düşürülen uçağın intikamını alma vakti!

İkinci bakış : Rusya içinde de bir klik, yani iki ülke arasının bozulmasına çalışanlarca bu plan devreye sokuldu. Putin'in böyle bir şeye onay vereceği düşünülmüyor.

Kimse timsah özürlerini yutmadı ama, karşılık olarak yeniden kapışmak devlet aklına zıt idi.

Allah rahmet eylesin canlarımıza, ailelerine sabırlar versin.


CHP ZİHNİYETİ !

Şu CHP milletvekili Sera Kadıgil ne demiş :

“Kapıda oynayan çocuklardan rahatsız olunca kızgın yağ dökem mi üsttlerine! Ya da uykumdan uyandıran ezan için camiyi basıp imamı mı keseyim? O ezanlar ki şehadetleri dinin temeli ama BENİM yurdumun üstünde ebedi inlemesin artık n’olur ya! Resmen ağzıma ağzıma okunuyor her sabah!!” 

Bana Cumhuriyetin ilk dönemlerini hatırlattı. CHP budur !

Ahır yapılan camiler, Bulgaristan'a kilo hesabı satılan tarihi yazma eserler, jandarma korkusundan mağaralarda Kur'an öğretimi yapılırken, mağara ağzında koyun otlatan çoban; jandarma geldiği zaman kavalı farklı çalarak alarm veren çobanlar; şapka kanunu çıkmadan 2 yıl önce şapka hakkında dini eser verdiği için idam edilen İskilipli Atıf efendiler,dinde reform çığlıkları, ''Kâbe Arabın olsun, Bize Çankaya yeter'' böğürmeleri; tam 18 yıl zoraki kafirane bir baskı ile ezanımız asli şeklinin dışında Türkçe okutturulması....gibi daha yazsak yazsak bitmeyecek CHP dönemlerinin zulümlerini hatırlattı...Niçin bu millet CHP'ye iktidar vermiyor işte o kadının twetlerinden bir başkası :

 “Bir yandan iki ayrı ezan okunurken diğer yanda bağıra bağıra vaaz var! Böyle gürültülü kirliliği din adı altında böyle şov görülmüş şey değil! Hiçbir şeyden tiksinmedim, şehitler ölmez vatan bölünmezden tiksindiğim kadar.”

Şu anda Filistin'imizde İsrail sabah ezanlarını ''gürültü kirliliği'' bahanesi ile yasaklama peşinde kanun çıkarıyor, borular çalan Yahudi, ezandan rahatsız...! Müslümanların evlerine lağım suları fışkırtıyorlar!

Peki bu kadının lideri K.Kılıçdaroğlu, tek cümle edip kadını kınayarak, partiden attı mı..? Ya kadınlar,kadın örgütleri,nerede aydın (!) kadınlar..?

Bu millet, bu zihniyetten çok çektiği için her defasında sağ iktidarları başa getiriyor.

Bu zihniyet demişken; Yılmaz Özdil ve Müjdat Gezen varsın Osmanlı torunu asil kadın Nilhan Osmanoğlu için, sadece kendilerini çirkinleştiren hakaretler yapsınlar. Bu gibilerin, bu milletin gönlünde zerrece yeri yoktur..!

Gerekli yorum videoda var zaten...