9 Mart 2017 Perşembe

Sanki Recep İvedik filmi...!


AK PARTİ ŞİLİ İL BAŞKANI FERRADA!

CHP'nin hayır kampanyasını yürütmesi için davet ettiği Şilili reklamcı Garcia Ferreda demiş ki "Bir haftadır buradayım. Neden hayır dediğinizi ve bunun karşılığında halka ne önerdiğinizi anlayamadım!"

Adama delirmek için CHP'lilerle bir hafta takılmak yetti!

Bizim 60 yılda anlamadığımızı sen bir haftada anlamaya çalışırsan böyle şanzımanı dağıtırsın işte!

Biz neye muhalefet ettiklerini anlamadık mı ki sen anlayasın birader? Bizi geç, kendileri bile yıllardır neye muhalefet ettiklerini anlamadan çırpınıp duruyorlar.

Ferrada yine şanslı gününe denk gelmiş!

"Başörtüsüne karşıyız" deyip, çarşaflılara CHP rozeti takanları görmedi en azından!

Anlaşılan o ki Ferrada Türkiye'ye gelmeden önce CHP'liler adamı epey dolduruşa getirmiş. Mesela ülkeyi bir diktatörün yönettiğini söylemişler.

Adamcağız basın toplantısında, "14 yıl boyunca her seçimden zaferle çıkmak bir adamı diktatör yapmaz. Aksine iyi bir siyasetçi yapar. Gördüğüm kadarıyla sizdeki seçimler de çok özgürce yapılıyor" demiş!

Yahu bütün evetçiler toplansa, hayırcıları bu kadar rezil kepaze edemezdi vallahi!

Bir düşünsenize...

Dünyanın parasını harcayıp, kampanyanızı yürütmesi ve sizi başarıya ulaştırması için taaa Şili'den bir reklamcı getiriyorsunuz. Ona bile meramınızı anlatamıyorken, kendi halkınıza nasıl anlatacaksınız?

Allah'tan adam bazı şeyleri henüz bilmiyor!

Diktatörlükle yönetilen bir ülkede, CHP'li muhalif milletvekiline yıllık 1 milyon 200 bin telefon, 44 bin lira da akaryakıt parası verildiğini öğrenseydi nasıl bir şekle girerdi acaba?

Muhtemelen şöyle düşünürdü:

"Bir diktatör, muhalif CHP'li milletvekiline, kendisine karşı muhalefet kampanyası yürütebilsin diye 1 milyon 200 bin telefon, 44 bin lira yakıt parası veriyor! Bunlar ya dayak yememiş, ya da diktatörün ne olduğunu bilmiyor!"

Ferreda bu açıklamalarından sonra CHP ile çalışmaz diye düşünüyorum. Muhtemelen ülkesine dönmüştür. Herhalde bir süre daha buralarda kalsa, konuşmalarıyla bir sürü CHP'linin "Evet" oyu vermelerine neden olacaktı.

CHP adına gitmesi isabetli olmuş!

Düşünüyorum da acaba birileri CHP'yi yine kandırmış olabilir mi? Yani Garcia Ferrada'nın böyle konuşması hiç mi hiç normal değil.

Yahu bu adam AK Parti Şili İl Başkanı olmasın sakın!

Süleyman ÖZIŞIK